Niniejsza strona internetowa należy do spółki Bridge Solutions Hub S.A z siedzibą w Warszawie, która prowadzi przy jej wykorzystaniu ofertę publiczną oraz akcję promocyjną oferty publicznej [Więcej]

Zainwestuj w Bridge Solutions Hub S.A

916 540 PLN
zgromadzony
kapitał
/
4 000 000 PLN
kwota
emisji
Seria B

916 540 PLN

zgromadzony kapitał

4 000 000 PLN

kwota emisji

22,91%
postęp emisji
87
inwestorów
Projekt
zakończony
03.08.2021
data zakończenia
500 000 PLN
próg powodzenia
Bridge Solutions Hub S.A w pigułce
Wycena spółki i oferowane serie akcji
Oferowany % akcji: 0%
Seria
Cena emisyjna
Seria i cena
Pozostało
/
Łączna liczba
B
10 PLN
B      10 PLN
308 346
/
400 000

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

2500

  instalacji naszej aplikacji na Androida i iOS  

1500

 salonów aktywnie korzysta z naszej aplikacji  

90 000

 wizyt umówiono z pomocą Wpadaj.pl

Projekt Wpadaj.pl realizowany jest w ramach spółki Bridge Solutions Hub SA (dalej BSHub), która powstała w 2021 roku z przekształcenia Bridge Media spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Historia spółki z o.o. sięga końcówki 2010 roku. Pandemiczny rok 2020 spółka zamknęła wynikiem blisko 5 mln przychodu i zyskiem netto ponad 500 000 złotych. BSHub szykuje się na debiut na rynku NewConnect. Proces formalnie zostanie rozpoczęty zaraz po zamknięciu aktualnej emisji akcji spółki.
Dawne Bridge Media zaczynało działalność głównie w mediach tradycyjnych, przekształcając się konsekwentnie w agencję marketingową 360 oraz, od 2018, w spółkę technologiczno-marketingową. BSHub inwestuje nadwyżki kapitału obrotowego we własne projekty z szeroko rozumianego rynku eCommerce/digital oraz komercjalizuje je w oparciu o zasoby i doświadczenie własnego zespołu IT oraz Marketingu. Aktualnie najważniejszym z projektów jest Wpadaj.pl. 

Bridge Solutions Hub S.A.

Wpadaj.pl to zarówno wyszukiwarka salonów dla klienta końcowego, jak i kalendarz/CRM dla salonów. Jesteśmy zatem narzędziem B2B2C pomagającym łączyć klientów z salonami. Oferujemy wszystkie kategorie salonów health&beauty, w tym fryzjerów, kosmetyczki czy barberów. Jednym z wyróżników Wpadaj.pl jest model monetyzacji. Oferujemy narzędzie, które daje takie same możliwości co konkurencja, ale jest oparte wyłącznie o opłaty efektywnościowe, bez limitu salonów oraz pracowników. To przełożyło się na pośrednictwo w ponad 90 000 wizyt od listopada 2020 roku!  
Obecne działanie to dopiero początek naszych planów. Równolegle do rozwoju obszaru kosmetycznego chcemy rozwijać dwie nowe oferty. Projekt pod nazwą “Wpadaj Lite”, czyli zdekomponowany i rozbudowany świetny silnik Wpadaj.pl przygotowany do zastosowania w innych branżach. Prosty, lekki, łatwy kalendarz/CRM. Bazując na doświadczeniu health&beauty powstanie także wyszukiwarka usług medycznych, która wykorzysta trend rosnącej liczby prywatnych gabinetów medycznych. Od stomatologii przez dietetyków na medycynie estetycznej kończąc.  

Co nas wyróżnia?

WPADAJ.PL

✔ Wpadaj.pl jest jedynym w pełni darmowym narzędziem dla każdego właściciela z health&beauty, który chce w jednym miejscu mieć wszystkie najważniejsze narzędzia do zarządzania biznesem. 

✔ System daje możliwość korzystania z dowolnej liczby terminarzy pracowniczych! Całkowicie za darmo może dodać dowolną ilość kont pracowników! 
✔ Użytkownik może dodać dowolną ilość salonów! Nie pobieramy żadnej opłaty za dodanie kolejnych salonów! 
✔ Wpadaj.pl daje pełną elastyczność. Użytkownik nie wiąże się żadną umową ani abonamentem! Może dokupić jedynie pakiety sms, sam decyduje kiedy i ile dokupić! 
✔ System generuje za użytkownika raporty i statystyki pozwalające na szybką i skuteczną analizę pracy całego salonu. 
✔ Dzięki funkcjonalności monitorowania stanu magazynowego, użytkownik z wyprzedzeniem zostanie powiadomiony o kończącym się produkcie. 
✔ Przeprowadzamy za użytkownika migrację danych jego Klientów, dzięki czemu nie musi mieć wiedzy technicznej, ani poświęcać na to czasu.

KONKURENCJA

✘ Pełna funkcjonalność dostępna jest dopiero po podpisaniu umowy i zobowiązaniu się do wnoszenia stałej opłaty abonamentowej. 

✘Konto każdego pracownika jest dodatkowo płatne co miesiąc. 
✘ W ramach podstawowego abonamentu użytkownik może dodać tylko jeden salon. Każdy kolejny dodany salon wiąże się z kolejnymi kosztami. 
✘ Użytkownik musi podpisać umowę lub wybrać abonament. Jeżeli chce zrezygnować z aplikacji musi liczyć się z okresem wypowiedzenia lub dodatkowymi kosztami za rezygnację z abonamentu. 
✘ Raporty i statystyki dostępne jedynie w opcjach dodatkowo płatnych. 
✘Brak możliwości monitorowania stanów magazynowych lub konieczność dodatkowej opłaty za taką funkcjonalność. 
✘Użytkownik sam musi przeprowadzić migrację danych lub ponieść dodatkowe koszty z tym związane.  

ZESPÓŁ

Paweł Cylkowski

CEO

Specjalista od inwestycji kapitałowych z 20-letnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku. Licencjonowany Makler Papierów Wartościowych (licencja KNF nr. 1933). Jest posiadaczem Certified International Investment Analyst (CIIA) - prestiżowego tytułu kwalifikacji w dziedzinie finansów wydawanego przez ACIIA z siedzibą w Szwajcarii. Pasjonat nowych technologii oraz globalnej alokacji aktywów. Posiada również wieloletnie doświadczenie w inwestycjach startupowych typu seed, które wspiera swoim doświadczeniem oraz kapitałowo. 

Karol Wilczko

COO, wiceprezes

Spiritus Movens marki Wpadaj.pl, strateg i ekspert z branży e-commerce oraz nowych technologii. Ponad 15 lat doświadczenia w budowaniu i rozwijaniu firm na rynku internetowym w różnych branżach. Rozwijał min. Comperia.pl i Comperia Ubezpieczenia (był ich współzałożycielem), czy największy w Polsce sklep z soczewkami kontaktowymi Szkla.com oraz sieć salonów optycznych Kodano Optyk.

Krzysztof Madeński

CTO, developer i główny PM projektów

Zawodowo w branży IT od 10 lat. Jako developer skoncentrowany wokół technologii takich jak Java, Docker, PHP. Miłośnik metodyk zwinnych i BDD w inżynierii oprogramowania. W wolnym czasie zainteresowany projektami DeFi i implementacją smart contracts. Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych ze specjalizacją Programowanie Systemowe i Sieciowe.

Agnieszka Nowicka

Head of Marketing

Mikołaj Castricum

Specjalista Performance Marketing

Paweł Kielak

Account Manager

Marlena Jedlińska

Social Media Specialist

Przemysław Jas

Kierownik CC

Bogumił Zązel

Frontend Developer

Joanna Pecura

Backend Developer

Dorota Rankowska

Quality Assurance

Rada Nadzorcza

Ludwik Sobolewski

Doktor nauk prawnych, adwokat i radca prawny, menedżer instytucji finansowych i ekspert rynków kapitałowych, ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i studia doktoranckie w zakresie historii prawa, ekonomii i filozofii na Universite Pantheon Assass (Paris II). Pracował w Uniwersytecie Jagiellońskim, w Urzędzie Rady Ministrów, a następnie, w roku 1994, został wiceprezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA. W roku 2006 wygrał konkurs na stanowisko prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (i ponownie w roku 2010) i pełnił tę funkcję do roku 2013. W r. 2013 wybrany na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie (BVB), w kadencji 2013-2017. W latach 2015-2016 przewodniczący rady dyrektorów narodowego operatora usług pocztowych w Rumunii (Posta Romana).

Joanna Kasperska

Jakub Lutek

Bolesław Porolniczak

Krzysztof Goluba

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA

Bridge Solutions Hub SA w tej emisji skupia się wyłącznie na projekcie Wpadaj.pl i jego wariantach Lite i MED. Mimo, że Wpadaj.pl pojawił się dopiero w listopadzie 2020 roku udało nam się już:

 • 2018-2020

  2018-2020

  Development silnika kalendarza/CRM Wpadaj.pl 
 • 2020

  2020

   Do spółki dołączają Karol Wilczko i Paweł Cylkowski 
 • Listopad 2020

  Listopad 2020

  Wystartowała wersja B2B Wpadaj.pl (kalendarz/CRM dla salonów) 
 • Grudzień 2020

  Grudzień 2020

  Nawiązanie współpracy z marką PALU oraz Claresa 
 • Styczeń 2021

  Styczeń 2021

  Przekształcenie spółki w Bridge Solutions Hub S.A.
 • Marzec 2021

  Marzec 2021

  W bazie mamy już 1200 salonów
 • Kwiecień 2021

  Kwiecień 2021

  Debiutuje wyszukiwarka usług Wpadaj.pl!  
 • Maj 2021

  Maj 2021

  Obsłużyliśmy 40 000 wizyt i przekroczyliśmy 1300 salonów w niecałe 6 miesięcy!
 • Czerwiec 2021

  Czerwiec 2021

   Emisja akcji 
”Inwestuję w ultra elastyczny silnik Wpadaj.pl ze względu na potencjał jego skalowania zarówno w branży health&beauty, która jest moją domeną, jaki i innych branżach. Chciałbym, żeby BSHub był znaczącym providerem rozwiązań software’owych na rynku kalendarzy/CRM i wyszukiwarek usług zarówno w Polsce, jak i całej Europie”

Sławomir Lutek 

Założyciel i główny udziałowiec 4Mass SA - notowanej na NewConnect spółki z branży kosmetycznej, która odniosła wielki sukces i w ciągu 2 lat urosła do prawie 100 milionów zł kapitalizacji giełdowej. Spółka kontrolowana przez rodzinę Sławka jest większościowym udziałowcem Bridge Solutions Hub SA - właściciela Wpadaj.pl i wspiera projekt od początku.  

MODEL BIZNESOWY

Przychody spółki Bridge Solutions Hub S.A. w podziale przychodowym (średnia za ostatnie trzy lata obrotowe) podzielić można na dwie grupy: outdoor i media. BSHub od dwóch lat konsekwentnie dywersyfikuje swój model biznesowy. Jednym z obszarów jest rozwój oraz komercjalizacja własnych projektów technologicznych w tym właśnie Wpadaj.pl.

78%

Outdoor - zakup, wynajem powierzchni reklamowych, jak również wszystkie prace związane z obsługą kampanii marketingowych na tychże nośnikach.

22%

Media - usługi związane z kompleksową realizacją kampanii mediowych/reklamowych w m.in.: telewizji, radiu, prasie, performance marketing, obsługa kanałów social media.

Spółka planuje utrzymać swój dotychczasowy model biznesowy z naciskiem na nowoczesne techniki marketingowe (Performance Marketing) i bardzo dynamicznie rozwijać trzecią nogę przychodową w obszarze ecommerce i software z własnych projektów takich jak Wpadaj.pl. Komercjalizacja własnych projektów rozpoczęła się w 2020 roku, dlatego na ten moment nie stanowią one istotnego źródła przychodu. 

Przychody spółki w latach 2016 - 2020

Zysk netto w latach 2016-2020

RYNEK I KONKURENCJA

27,7 mln

Polaków korzystało z internetu we wrześniu 2020 roku


Badanie Gemius/PBI, wrzesień 2020  

14,1 mln

internautów w 2020 roku to były kobiety Badanie Gemius/PBI, wrzesień 2020  

72%

internautów kupuje produkty i usługi na polskich stronach 


 eIzba: E-commerce w Polsce, 2020 

64 241

salonów kosmetycznych i fryzjerskich jest w Polsce 


 Dane Państwowej Inspekcji Sanitarnej, 2018 

150 tys.

krajowych przedsiębiorstw prowadzi sprzedaż produktów i usług przez internet 


 PwC, Analiza rynku ecommerce w Polsce 2021-2026 

162 mld zł

szacowana wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce w 2026 roku


 PwC, Analiza rynku ecommerce w Polsce 2021-2026 

75%

millenialsów unika rozmów telefonicznych, ponieważ są one czasochłonne


 BankMyCell, Why Millennials Hate Talking On The Phone, 2019 

6,2 mln

wizyt zostało umówione przez portal Znany Lekarz w 2020 roku

 ZnanyLekarz.pl, Raport 2020: umawianie wizyt i opinie pacjentów  

listopad 2020

wizytę w Urzędzie Skarbowym można umówić przez internet 

 Dziennik Gazeta Prawna "Rezerwacja wizyty w skarbówce obowiązkowa" 

CELE INWESTYCYJNE

Całość emisji zostanie przeznaczona na rozwój i komercjalizację Wpadaj.pl oraz projektów pokrewnych (Wpadaj.pl Lite, projekt Med). Inwestycja w kwocie 4 000 000 zł została podzielona na etapy i w zależności od pozyskanego kapitału zrealizowane zostaną wszystkie lub część z celów.

1.

500.000 PLN (13%) - zwiększenie skali akwizycji użytkowników do wyszukiwarki usług (B2C) oraz systemu kalendarzowego/CRM dla branży health&beauty (B2B) 

2.

600.000 PLN (15%) - rozwój (development kodu, UI oraz UX design) funkcjonalności silnika kalendarza/modułu CRM Wpadaj.pl (B2C)

3.

500.000 PLN (13%) - rozwój (development kodu, UI oraz UX design) funkcjonalności silnika wyszukiwarki salonów health&beauty Wpadaj.pl (B2B)

4.

400.000 PLN (10%) - prace programistyczne dostosowujące kod aplikacji do łatwego tłumaczenia na inne języki oraz sama implementacja tłumaczeń (B2B i B2C) 

5.

500.000 PLN (13%) - development kodu IT oraz komercjalizacja projektu pod roboczą nazwą Wpadaj.pl Lite, będącego uproszczoną formą kalendarza do umawiania spotkań oraz komunikacji z klientami (do zastosowania w wielu branżach)

6.

300.000 PLN (8%) - budowa zasięgu internetowej wyszukiwarki Wpadaj.pl Lite dla innych branż. Zarówno w zakresie B2B jak i B2C.

7.

750.000 PLN (19%) - development kodu IT projektu wyszukiwarki internetowej oraz systemu kalendarzowego/CRM dla branży medycznej na bazie silnika Wpadaj.pl 

8.

450.000 PLN (11%) - budowa zasięgu wyszukiwarki internetowej oraz systemu kalendarzowego/CRM dla branży medycznej na bazie silnika Wpadaj.pl 

DODATKOWE KORZYŚCI

OFERTA DLA SALONÓW 
Jeśli Twój salon jest już klientem Wpadaj.pl lub dopiero chce nim zostać - zainwestuj w pakiet 600 zł lub wyższy a my przekażemy pakiet 1000 bezpłatnych SMS-ów, który pozwoli Ci korzystać z Wpadaj.pl bezkosztowo do wyczerpania pakietu SMS-ów.   

Od 15 akcji

Pakiet 1 - 150 złotych

 • Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
Zainwestuj

Od 30 akcji

Pakiet 2 - 300 złotych

 • Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
 • Zamknięty live dla inwestorów: 
  •  Jak zadbać o urodę ze specjalistką Wpadaj.pl 
Zainwestuj

Od 60 akcji

Pakiet 3 - 600 złotych

 • Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
 • Zamknięte szkolenie dla inwestorów z profesjonalnym trenerem: 
  •  Jak zadbać o urodę ze specjalistką Wpadaj.pl 
  • Jak zbudować własny portfel akcji na emeryturę ze specjalistą rynku finansów 
Zainwestuj

Od 100 akcji

Pakiet 4 - 1 000 złotych

 • Kubek z logo Wpadaj.pl - limitowane do 100 sztuk 
 •  Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
 • Zamknięte szkolenie dla inwestorów z profesjonalnym trenerem: 
  •  Jak zadbać o urodę ze specjalistką Wpadaj.pl 
  • “Jak zbudować własny portfel akcji na emeryturę” ze specjalistą rynku finansów 
Zainwestuj

Od 500 akcji

Pakiet 5 - 5 000 złotych

 • Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
 • Zamknięte szkolenie dla inwestorów z profesjonalnym trenerem: 
  •  “Jak zadbać o urodę” ze specjalistką Wpadaj.pl 
  • “Jak zbudować własny portfel akcji na emeryturę” ze specjalistą rynku finansów 
 • Voucher na zakupy produktów na Claresa.pl na 200 zł  
Zainwestuj

Od 1000 akcji

Pakiet 6 - 10 000 złotych

 • Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
 • Zamknięte szkolenie dla inwestorów z profesjonalnym trenerem:
  •  “Jak zadbać o urodę” ze specjalistką Wpadaj.pl 
  • “Jak zbudować własny portfel akcji na emeryturę” ze specjalistą rynku finansów 
 • Box z kosmetykami o wartości 400 zł specjalnie od Wpadaj.pl 
Zainwestuj

Od 4000 akcji

Pakiet 7 - 40 000 złotych

 • Elektroniczny certyfikat inwestora z logo Wpadaj.pl 
 • Dostęp do grupy inwestorów 
 • zamknięte szkolenie dla inwestorów z profesjonalnym trenerem: 
  •  “Jak zadbać o urodę” ze specjalistką Wpadaj.pl 
  • “Jak zbudować własny portfel akcji na emeryturę” ze specjalistą rynku finansów 
 • Lunch z Zarządem BSHub - omówienie planów i perspektyw rozwoju spółki 
Zainwestuj

Od 10000 akcji

Pakiet 8 - 100 000 złotych

 • Napisz proszę na inwestor@wpadaj.pl 
 • Przedstawimy ci indywidualną ofertę specjalną 
Zainwestuj

MEDIA O NAS

JAK MOGĘ NA TYM ZAROBIĆ?

Debiut giełdowy

Spółka planuje debiut giełdowy w Polsce na rynku NewConnect. Zarząd spółki uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z 20 maja 2021 r. został upoważniony do dokonania wszelkich czynności technicznych i formalnych mających na celu wprowadzenie akcji BSHub na rynek NewConnect. Faktycznie działania Zarządu w tym kontekście rozpoczną się w sierpniu 2021 roku (nie wcześniej niż po zakończeniu emisji) co, w zależności od sytuacji, pozwoli zadebiutować z końcem 2021 roku lub w pierwszej połowie 2022 roku.W przypadku debiutu giełdowego spółki, potencjalny inwestor powinien być świadomy, że może nie zarobić a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku zorganizowanym NewConnect.

Polityka Dywidendowa

Spółka nie planuje wypłacania dywidendy przez najbliższe 5 lat. Emitent jest na etapie inwestycji i planuje wszystkie zyski zainwestować w rozwój nowych produktów i usług. Biorąc pod uwagę, że spółka rozwija swoje projekty na bardzo mocno rosnącym rynku e-commerce, Zarząd uważa, że reinwestycja przyszłych zysków przyniesie większy wzrost wartości dla akcjonariuszy w długim terminie, niż wypłata dywidendy.

FAQ

Inwestując więcej niż raz można otrzymać nagrody z wyższego pakietu, jeśli tylko przekroczy się próg kolejnego pakietu. Natomiast termin wysyłki pakietów do akcjonariuszy 2-3 miesiące po zakończeniu emisji, czyli po zarejestrowaniu emisji przez KRS. 
Wszystkie nagrody, rabaty i dostępy zostaną przydzielone i wysłane do inwestorów po podwyższeniu kapitału i rejestracji akcji przez KRS. Będzie to zatem 3 do 4 miesięcy po ostatnim dniu emisji. Być może uda się wcześniej, jednak spółka nie jest w stanie tego realnie oszacować. 
Jak najbardziej! Można inwestować dowolną liczbę razy. Kwoty inwestycji się sumują, a akcje są przyznawane według końcowej, łącznej kwoty. 
Pełne imię i nazwisko z polskimi znakami (tak jak w dowodzie osobistym) oraz datę urodzenia. Dodatkowo należy podać adres. Może, ale nie musi być to adres zamieszkania. 
Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który mają zostać dostarczone ewentualne nagrody. 
Nie, z powodu uwarunkowań prawnych, zakup akcji "na inną osobę" nie jest możliwy. Każdy inwestor musi dokonać inwestycji osobiście, z własnego konta. Nie dotyczy to osób nieletnich - w ich przypadku, inwestycji dokonuje opiekun prawny. 
Jak najbardziej! W przypadku inwestorów z zagranicy w procesie płatności tPay należy wybrać płatność przelewem SEPA Single Euro Payments Area. Następnie należy wybrać płatność z kraju, w którym się mieszka i dokonać przelewu zgodnie z instrukcją operatora płatności.
Po nabyciu akcji w tego rodzaju emisji nie trzeba odprowadzać żadnego podatku (w tym PCC). 
Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji, celem wpisania zmiany do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). 
Od 1 marca 2021 r. akcje papierowe zostaną zastąpione tzw. „akcjami rejestrowymi” tj. akcjami ujawnionymi w elektronicznym rejestrze akcjonariuszy, który będzie prowadzony przez uprawniony do tego podmiot (np. dom maklerski). Od 1 marca 2021 r. spółki nie będą już wydawać dokumentów akcji ani też nie będą prowadziły księgi akcyjnej. W związku z dematerializacją akcji certyfikaty akcji nie są wystawiane w formie papierowej, znajdują się wyłącznie na rachunku maklerskim.  
Wartość nominalna akcji wynika z kapitału zakładowego spółki, który nie jest tożsamy z wyceną rynkową spółki. Wartość rynkową spółki określa bardzo wiele czynników. Są to między innymi dotychczasowe wyniki finansowe spółki, posiadane aktywa i pasywa, perspektywa wzrostu w przyszłości, sytuacja rynkowa, siła zespołu stojącego za spółką. Rozbieżność między ceną nominalną akcji i kapitałem zakładowym a wyceną spółki dotyczy zwłaszcza spółek z branży nowych technologii. Przykładowo, gdyby zastanowić się ile warty jest cały sprzęt, nieruchomości i inne rzeczy składające się na majątek spółki np. Facebook, to ich wartość i tak będzie wielokrotnie niższa niż notowania Facebooka na giełdzie. 
Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom. Warunki zwrotu określone są w regulaminie (link dostępny w stopce). 
Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem. 
Spółka nie jest notowana na giełdzie a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przypadku gdyby w przyszłości spółka zdecydowała się na wejście na NewConnect lub GPW, akcje spółki zostaną zdematerializowane i przeniesione na rachunek maklerski. 
KNF czyli Komisja Nadzoru Finansowego to organ który sprawuje pieczę nad rynkiem finansowym w Polsce. Organ ten przygotował stronę www, która informuje o prawach, obowiązkach, ryzykach każdego inwestora. Warto przeczytać, aby inwestować świadomie. 

Istotne czynniki ryzyka

Branża nowych technologii oraz marketingu w dużym stopniu zależna od zmian makroekonomicznych w kraju. Obszarem działalności Spółki są inwestycje w nowe projekty technologiczne w obszarach megatrendów eCommerce, Marketplace, Social Commerce. Spółka działa również w obszarze Marketing 360 (online i offline). Efektywność, a w szczególności rentowność prowadzonej przez Emitenta działalności gospodarczej jest uzależniona między innymi od występującego w Polsce oraz innych krajach, w szczególności Unii Europejskiej tempa wzrostu gospodarczego, poziomu konsumpcji, polityki fiskalnej i pieniężnej, poziomu inflacji, a także poziomu wydatków na rozwiązania informatyczne i marketingowe. Wszystkie te czynniki wywierają pośrednio wpływ na przychody i wyniki finansowe osiągane przez Spółkę. Mogą także wywierać wpływ na realizację założonej przez Emitenta strategii rozwoju. Wskazane okoliczności mogą mieć negatywny wpływ na działalność, sytuację finansową, perspektywy rozwoju, wyniki Emitenta lub cenę rynkową akcji.

Pogorszenie się sytuacji makroekonomicznej może mieć negatywny wpływ na popyt na oferowane przez Spółkę produkty i usługi, a w konsekwencji na wyniki finansowe oraz perspektywy rozwoju Emitenta. Zarząd na bieżąco monitoruje zmiany warunków makroekonomicznych i z odpowiednim wyprzedzeniem dostosowuje do nich strategię. 
Spółka ocenia, iż następstwa gospodarcze w ciągu najbliższych miesięcy związane z rozprzestrzenianiem się pandemii koronowirusa COVID-19 wpływają na niepewność dotyczącą przyszłej sytuacji gospodarczej. Zarząd Spółki ocenia, że należy się liczyć ze spadkiem wpływów spowodowanym ograniczeniem możliwej aktywności gospodarczej podmiotów, dla których świadczone są usługi marketingowe. Ryzyko to należy ocenić jako umiarkowane.
Zmiany wprowadzane w polskim systemie prawnym mogą wpływać na zaistnienie ryzyka w zakresie prowadzonej przez Emitenta działalności gospodarczej i w konsekwencji mogą mieć swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych Spółki. Dotyczy to w szczególności regulacji w dziedzinie prawa handlowego, podatkowego, przepisów regulujących działalność gospodarczą, przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa papierów wartościowych. Ryzyko prawne wynika przede wszystkim z niejednolitej wykładni prawa oraz niejednoznacznych i rozbieżnych interpretacji zastosowania przepisów, dokonywanych przez sądy krajowe, organy administracji publicznej oraz przez sądy wspólnotowe. Emitent w celu ograniczenia ryzyka funkcjonowania w niestabilnym otoczeniu prawnym korzysta z usług firm świadczących profesjonalną pomoc prawną. Przy wsparciu ze strony specjalistów śledzi na bieżąco zmiany prawa i w razie zaistnienia takiej konieczności aktualizuje wewnętrzne procedury w omawianym obszarze. 
W przypadku zajścia nieprzewidywalnych zdarzeń, takich jak np. wojny, ataki terrorystyczne lub nadzwyczajne działanie sił przyrody, może dojść do niekorzystnych zmian w koniunkturze gospodarczej, co może negatywnie wpłynąć na działalność Emitenta. Zarząd Emitenta monitoruje występujące czynniki ryzyka dla nieprzerwanej i niezakłóconej działalności Emitenta, starając się z odpowiednim wyprzedzeniem reagować na dostrzegane czynniki ryzyka.
Rynek usług marketingowych oraz inwestycji w nowe technologie w Polsce charakteryzuje niska koncentracja. Duża liczba podmiotów obecnych na rynku oraz duża liczba nowych agencji wpływa na wysoki stopień konkurencyjności w branży. Istnieje ryzyko, że nasilenie walki konkurencyjnej w przyszłości negatywnie wpłynie na funkcjonowanie, sytuację finansową oraz stopień realizacji strategii rozwoju Spółki. Z biegiem czasu spadają także bariery wejścia na tenże rynek, co może stanowić dodatkowy czynnik ryzyka podwyższonej konkurencji w przyszłości. W celu ograniczenia ryzyka związanego z konkurencją Zarząd Spółki na bieżąco monitoruje sytuację w branży oraz dostosowuje ofertę Spółki do aktualnych wymogów rynkowych 
Niestabilność i nieprzejrzystość polskiego systemu podatkowego, spowodowana zmianami przepisów i niespójnymi interpretacjami prawa podatkowego, stosunkowo nowe przepisy regulujące zasady opodatkowania, wysoki stopień sformalizowania regulacji podatkowych oraz rygorystyczne przepisy sankcyjne mogą powodować niepewność w zakresie ostatecznych efektów podatkowych podejmowanych przez Emitenta decyzji biznesowych. Dodatkowo istnieje ryzyko zmian przepisów podatkowych, które mogą spowodować wzrost efektywnych obciążeń fiskalnych i w rezultacie wpłynąć na pogorszenie wyników finansowych Emitenta.
Obecnie działalność Spółki zakłada rozwój jako HUB nowych projektów technologicznych w obszarach megatrendów eCommerce, Marketplace, Social Commerce. Założeniem jest ciągły rozwój portfela projektów in-housowych oraz inwestycji kapitałowych. Jednocześnie, działalność marketingowa będzie prowadzona w dotychczasowym modelu na bazie wieloletniego doświadczenia łączącego zarówno usługi marketingu offline (outdoor, TV, radio, prasa) oraz online (Performance Marketing, Social Media, Mobile Marketing, SEM, SEO, Display). Rozwój kolejnego przedmiotu działalności Emitenta i zwiększenie skali działalności wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi. W przypadku braku możliwości pozyskania kapitału, istnieje ryzyko niepowodzenia realizacji w pełni strategii Emitenta, a w konsekwencji niezrealizowania możliwych do osiągnięcia przychodów i wyników finansowych. 
Działalność Emitenta wymaga znacznego zaangażowania środków pieniężnych, co jest związane z ponoszeniem nakładów inwestycyjnych na rozwój nowych projektów. Specyfika działalności na wczesnym etapie sprawia, że Emitent wymaga obecnie zaangażowania istotnych środków finansowych, aby tworzone i planowane projekty były konkurencyjne. Spółka szacuje, iż zapotrzebowanie na kapitał będzie konieczne do momentu skutecznej komercjalizacji kolejnych projektów, które zaczną przynosić wymierne przychody i zyski. Poszukując w obecnej fazie rozwoju źródeł kapitału, Emitent na bieżąco musi kontrolować jego strukturę, wielkość i koszt, nadzoruje jego rozchód oraz projektuje skalę działalności w oparciu o jego aktualne zasoby. Wyniki finansowe Emitenta wzrastają zwykle wraz ze wzrostem skali działalności. Ograniczenie dostępu do kapitału w początkowej fazie rozwoju działalności w branży e-commerce może negatywnie wpłynąć na skalę prowadzonej przez Emitenta działalności, a co za tym idzie, może negatywnie wpłynąć na jego przychody i wyniki finansowe. Emitent nie planuje w przewidywalnej przyszłości pozyskiwania dłużnego źródła finansowania, w tym kredytów, pożyczek, dłużnych instrumentów finansowych, opierając się głównie na emisji akcji. Wynika to z faktu, że projekty rozwojowe Emitenta mają charakter podwyższonego ryzyka i do momentu skutecznej komercjalizacji będą najprawdopodobniej charakteryzowały się niestabilnymi perspektywami przychodów i zysków. Emitent na bieżąco monitoruje koszt pozyskania kapitału i ewentualne źródła i możliwości jego pozyskania. 
Rynek e-commerce charakteryzuje bardzo dynamiczny rozwój i rosnący poziom konkurencyjności. Usługi oferowane przez Emitenta zaliczają się do produktów innowacyjnych, należących do tzw. zaawansowanej technologii. Kluczowymi aspektami związanymi z działalnością informatyczną jest zdolność do efektywnego doprowadzania realizowanych projektów do końca, optymalizacja kosztowa (ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania kosztami zasobów ludzkich), zaufanie odbiorców oraz świadomość obecności danego przedsiębiorstwa na rynku. Emitent inwestuje i rozwija ściśle sprecyzowane innowacyjne projekty, które potencjalnie mogą stanowić nowość na rynku lub stać się wiodącym przedsięwzięciem w danej materii. Emitent upatruje ryzyko w kopiowaniu rozwiązań lub projektów przez inne podmioty, co może stanowić bezpośrednią konkurencję dla projektów. Istnieje także ryzyko, że Bridge Solutions Hub S.A. nie będzie w stanie odpowiednio skutecznie i szybko reagować na oczekiwania klientów, odbiorców rozwiązań i usług w branży e-commerce. 
Z uwagi na charakterystykę branży e-commerce, w której między innymi działa Spółka, Emitent zobowiązany jest do posiadania odpowiedniej strategii rozwoju w zakresie rozpoczęcia, rozwoju i komercjalizacji danego produktu, rozwiązania. W konsekwencji, Emitent narażony jest na ryzyko związane z tym, iż może okazać się, że obrana przez Emitenta strategia rozwoju i podejmowanie działania m.in. dot. rozwijanych produktów i budowania kanałów ich sprzedaży i dystrybucji oraz przyszłego zapotrzebowania na nie ze strony zarówno aktualnych, jak i potencjalnych klientów Emitenta, okażą się nieprawidłowe. Powyższe, może mieć wpływ na ryzyko niezrealizowania możliwych do osiągnięcia przychodów i wyników finansowych.
Emitent zamierza ciągle ulepszać oferowany katalog produktów. Rozszerzanie katalogu oferowanych produktów oraz poszerzanie bazy klientów wymaga m.in. wyprzedzania działań konkurencji oraz skutecznego zaspokajania rosnących potrzeb klientów. Wprowadzanie nowatorskich produktów i systemu dystrybucji może wiązać się z kosztami ponoszonymi na opracowanie ich koncepcji, wdrożenie oraz reklamę. Nie można wykluczyć przypadku, w którym ww. działania podejmowane przez Emitenta przyniosą mniejsze niż Emitent oczekiwał rezultaty ekonomiczne.
Na działalność Emitenta duży wpływ mają nowe rozwiązania technologiczne w dziedzinie informatyki. Co również istotne, rynek nowoczesnych rozwiązań IT jest bardzo dynamiczny, w związku z tym Emitent nie może wykluczyć ryzyka zaistnienia na tyle istotnych zmian technologicznych w zakresie oferowanego oprogramowania, iż jego pozycja konkurencyjna zostanie osłabiona. W tym przypadku istotne jest prowadzenie w szerokim zakresie działalności badawczo-rozwojowej oraz inwestowanie środków finansowych w innowacyjne projekty stanowiące o przewadze rynkowej danego podmiotu. Emitent stale monitoruje trendy technologiczne w branży tworzenia oprogramowania i jeżeli wymaga tego sytuacja, dostosowuje stosowane rozwiązania do nowych standardów. 
Prowadzona przez Emitenta działalność wiąże się z ryzykiem, iż osoby trzecie mogą rościć sobie prawa do praw własności intelektualnej do oprogramowania wykorzystywanego przez Emitenta. Zamiarem Emitenta jest dążenie do uniknięcia takiej sytuacji w ramach prowadzonej działalności. W przedmiotowym zakresie Emitent kładzie szczególny nacisk na warunki i zasady nabywania praw własności intelektualnej od podmiotów współpracujących z Emitentem.
Trzeba mieć na uwadze, że rynek e-commerce cechuje się ograniczoną przewidywalnością. Istnieje ryzyko, że nowe projekty ze względu na czynniki niezależne od Spółki, jak panujące aktualnie trendy, czy gusta konsumentów, nie odniosą sukcesu rynkowego, który pozwoliłby na zwrot kosztów poniesionych na realizację danego projektu. Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na wynik finansowy Spółki.
Istnieje ryzyko nieosiągnięcia przez Spółkę przychodów z komercjalizacji nowych projektów lub osiągnięcie niższych przychodów niż zakładane, co może mieć negatywny wpływ na osiągane wyniki finansowe Emitenta. Może się to przekładać na konieczność dokapitalizowania Spółki.
Emitent funkcjonuje w oparciu o przychody generowane przez sprzedaż usług w ramach projektów e-commerce oraz usług marketingowych. Usługi e-commerce są związane z projektami, których rozwój wymaga dłuższej perspektywy czasowej, w związku z czym uzyskanie istotnych przychodów z projektów będących w fazie kreacji i rozwoju może nastąpić w dłuższej perspektywie czasowej. Emitent narażony jest na ryzyko pogorszenia stopnia płynności finansowej, jednak ryzyko to niwelowane jest z uwagi na stałe przychody generowane przez dotychczasową działalność marketingową Emitenta.
Na dzień publikacji niniejszego dokumentu Informacyjnego Emitent występuje jako akcjonariusz większościowy spółki zależnej pod nazwą Infloo zp. z o.o., która również ma w planach rozwój i komercjalizację projektów eCommerce. Istnieje ryzyko niepowodzenia przedsięwzięć planowanych przez spółkę zależną i ewentualna potrzeba jej dokapitalizowania przez Emitenta. Emitent nie wyklucza w przyszłości zawiązywania lub inwestowania w inne podobne spółki zależne, w celu rozwoju grupy kapitałowej Emitenta.
Działalność Emitenta, w szczególności w zakresie projektów skoncentrowanych wokół silnika systemu kalendarzowego/CRM oraz wyszukiwarki pod nazwą Wpadaj.pl oraz projektu realizowanego przez spółkę zależną Emitenta – Infloo sp. z o.o. opiera się na wykorzystaniu infrastruktury teleinformatycznej w ramach której przetwarzane będą dane osobowe klientów aplikacji, a tym samym wiąże się z zagrożeniami typowymi dla sieci teleinformatycznych, czyli ryzykiem włamania do systemu, paraliżu sieci Internet lub kradzieży danych o udostępnianych usługach lub danych osobowych podlegających rygorowi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”). Niebezpieczeństwo włamania, kradzieży danych osobowych lub paraliżu systemu wiążę się z zagrożeniem dla możliwości świadczenia usług przez Emitenta oraz może skutkować karami przewidzianymi odpowiednimi przepisami lub roszczeniami osób poszkodowanych. Jednym z głównych priorytetów Emitenta pozostaje bezpieczeństwo przetwarzania danych, w tym w szczególności danych osobowych za pośrednictwem aplikacji Emitenta. W przedmiotowym zakresie Bridge Solutions Hub S.A. świadomy jest ryzyk płynących z przetwarzania danych osobowych w relatywnie dużej skali, dlatego Zarząd Spółki dopełni wszelkich starań, by rozwiązania implementowane przez Spółkę w przedmiocie ochrony danych osobowych zapewniały najwyższy poziom ochrony. 
Działalność Emitenta oraz jej perspektywy rozwoju są w dużej mierze zależne od wiedzy, doświadczenia oraz kwalifikacji kluczowych pracowników i współpracowników. Znaczny popyt na specjalistów oraz działania konkurencji mogą doprowadzić do odejścia kluczowego personelu, a także utrudnić proces rekrutacji nowych pracowników lub współpracowników o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu oraz kwalifikacjach. Emitent na bieżąco monitoruje rynek pracy oraz stara się dostosowywać do panujących na nim tendencji, w tym również w zakresie oferowanych wynagrodzeń. Istnieje jednak ryzyko, że odejście kluczowych pracowników połączone z problemem w rekrutacji osób o odpowiednich kwalifikacjach w ich miejsce będzie miało negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej, w tym na zapewnienie odpowiedniej jakości i zakresu usług, co z kolei może mieć istotny negatywny wpływ na działalność, sytuację finansową, perspektywy rozwoju, wyniki Grupy Kapitałowej Spółki lub cenę rynkową akcji. 
Emitent używa do tworzenia silnika swojego serwisu pod nazwą Wpadaj.pl jednej z najnowszych i najbardziej elastycznych technologii tworzenia aplikacji webowych pod nazwą Progressive Web Apps (PWA). W 2020 roku spółka Apple Inc., tymczasowo przestała wspierać tę technologię na swoim sklepie internetowym pod nazwą AppStore. Brak osadzenia (jak na ten moment) aplikacji Wpadaj.pl i Wpadaj.pl Biz bezpośrednio w sklepie AppStore ze względu na brak wsparcia Apple dla technologii PWA, stanowi ryzyko zmniejszenia lub ograniczenia dotarcia do grupy użytkowników produktów firmy Apple. Emitent umożliwia w międzyczasie pobranie aplikacji Wpadaj.pl oraz Wpadaj.pl Biz dla wszystkich użytkowników systemu operacyjnego iOS i stale monitoruje sytuację związaną ze wsparciem PWA przez sklep AppStore. Sytuacja ulegnie zmianie, jak tylko Apple przywróci pełne wsparcie dla tej technologii. W opinii Zarządu, biorąc pod uwagę powszechność i popularność technologii PWA, jest to raczej kwestia czasu. W przyszłości, w przypadku przedłużającego się braku wsparcia, Emitent może rozważyć przeportowanie swoich aplikacji na technologie natywne stricte pod system iOS i AppStore, co mogłoby się wiązać z dodatkowymi nakładami. 
Rozwój działalności Emitenta uzależniony jest od przyszłego popytu na usługi przez niego oferowane w ramach tworzonych projektów e-commerce oraz usług marketingowych. Spółka może wspierać wzrost zapotrzebowania na korzystanie ze swoich usług poprzez działania marketingowe i wizerunkowe. Najważniejszym wskaźnikiem jakości usług oferowanych przez Emitenta, w tym w szczególności usług jest rynkowa opinia na ich temat. Na dzień sporządzenia niniejszego dokumentu, na temat Emitenta, nie było negatywnych informacji opublikowanych na żadnym z portali branżowych w Internecie. Ewentualne pejoratywne opinie na temat działalności Bridge Solutions Hub S.A. mogłyby niekorzystnie przełożyć się na przyszły poziom popytu na usługi Emitenta, w tym w ramach projektu Wpadaj.pl oraz wynikające z tego tytułu przepływy finansowe. Dodatkowo, ucierpieć może pozycja Spółki jako dobrego pracodawcy, co spowoduje ograniczenie dostępności do wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz zwiększenie kosztów wynagrodzeń. Ryzyko pogorszenia wizerunku może być związane przede wszystkim z nienależytym lub nieterminowym wykonywaniem usług marketingowych lub nienależytym funkcjonowaniem platformy Wpadaj.pl oraz innych planowanych projektów Emitenta lub jego spółek zależnych.

Udostępnij emisję